Služby

Rizikové kácení

Služby

Rizikové kácení

Postupné kácení stromů je nejrizikovější odvětví arboristiky. Vzhledem k vysoké náročnosti a velkému množství úrazů při provádění práce, by měl laik přenechat kácení zkušeným a vyškoleným profesionálům. Aby nedošlo k poškození věcí, budov, nebo zeleně pod stromem, využívá se ke spouštění větví a částí stromů kladek a lan na bázi tření a pák.  Záměrem je postupné odřezávání částí stromu způsobem, kdy jsou na zem dopravovány řízenou a přesnou metodou spouštění. K práci používáme mnoho rozličných stromolezeckých a horolezeckých blokantů, brzd, kladek a dalšího vybavení procházejícího každoroční revizí. Ke každému kácení je třeba přistupovat individuálně, neboť neexistuje žádný všeobecný manuál, který jde přenést na všechny stromy. V potaz se bere především druh stromu, stáří, výška, stav, rozložení koruny a v neposlední řadě prostor pod stromem. Podle těchto faktorů se vyhodnotí způsob pokácení a riziko, které následně určuje cenu. 

Služby

Kácení ze země

Při klasickém kácení ze země se bere v potaz především stav stromu, rozložení koruny, těžiště, náklon a mohutnost stromu v závislosti na velikosti a možnostech prostoru kam je možné strom položit.  V případě, kdy je náklon stromu příliš veliký, nebo  hrozí při klasickém pokácení ohrožení majetku, přistupujeme buď k postupnému kácení, nebo částečně stromolezeckému pokácení, kdy se umístí do špičky stromu lano a strom se přetáhne požadovaným směr do místa určení pádu stromu. Klasické kácení je technicky i finančně méně náročné.

Služby

Složité kácení

Extrémní kácení vychází s postupného, nebo rizikového kácení s tím rozdílem, že výstup na strom je možný jen z části, nebo je zcela vyloučen vzhledem k příliš vysokému riziku. Jedná se buď o stromy vyhnilé, suché nebo poškozené rozlomením, tlakovým větvením, dutinami, či stromy zdevastované úderem blesku. V těchto případech, kdy není možné použití plošiny, se situace řeší vyvazováním za okolní stromy, blízké vysoké body, nebo vyvazování lanovek při využití vzdálenějších stromů. Zároveň se dá vyvazovat a pomocí vysoko-nosných smyček i zpevňovat samotný strom. Extrémní kácení je velice technicky, rizikově a finančně náročné.

Reference

Veronika Mihalovič
Read More
Pana Nekvindu moc doporučuji , radikálně ořezával náš vzrostlý ořech u domu.Měla jsem z toho obavy vzhledem k umístění , ale je to opravdový profesionál super domluva , vstřícné jednání a rychlost , děkujeme Veronika Mihalovič
Pavlína Svobodová
Read More
P. Nekvindu a jeho rizikové kácení mohu vřele doporučit. Od prvo počátku, domluvení prořezu ořechu až po realizaci bylo jednání na špičkové kvalitě včetně odvedené prace samotneho prořezání.... Odvedenou práci hodnotím jako TOP. Pokud ještě někdo přemýšlíte o nejake firmě určitě doporucuji p. Nekvindu od A až do Z odvedeno skvěle.
Dymour
Read More
V pondeli jsem se rozhodl pokacet dve vysoke tresne a v patek byly naskladane na hromade. Perfektni a rychla prace, diky!
Previous
Next